SuperPro 1965 Triumph TR4A Base Front Lower Lower Spring Spacer (+5mm Thickness)
| Brand | Superpro |
|---|---|
| Part Number | sprSPF1028-5K |
| MFR Part # | SPF1028-5K |
| UPC / Barcode | 9317745704546 |
| Item ID | 509240 |
| Price Group | Superpro |
| Born-On Date | 2022-07-13 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Spring Insulators |
| Dimensions | 7.0" Γ 6.0" Γ 2.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.29 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |