SuperPro 2003 Mitsubishi Lancer Evolution Rear Differential Pinion Mount Bushing Set (w/ AYC)
| Brand | Superpro |
|---|---|
| Part Number | sprSPF2543K |
| MFR Part # | SPF2543K |
| UPC / Barcode | 9317745025436 |
| Item ID | 509741 |
| Price Group | Superpro |
| Born-On Date | 2022-07-13 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Differential Bushings |
| Dimensions | 9.5" Γ 7.0" Γ 0.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |