SuperPro 2015 Subaru WRX Limited Front Lower Alloy Control Arm Kit (+Caster)
| Brand | Superpro |
|---|---|
| Part Number | sprALOY0017K |
| MFR Part # | ALOY0017K |
| UPC / Barcode | 9317745775652 |
| Item ID | 509905 |
| Price Group | Superpro B |
| Born-On Date | 2022-07-13 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Control Arms |
| Dimensions | 24.6" Γ 17.1" Γ 4.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 17.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |