SuperPro 1999 Land Rover Discovery SD Front Radius Arm-to-Diff Bushing Set - Caster 1.5in Lift
| Brand | Superpro |
|---|---|
| Part Number | sprSPF2560K |
| MFR Part # | SPF2560K |
| UPC / Barcode | 9317745025603 |
| Item ID | 509998 |
| Price Group | Superpro |
| Born-On Date | 2022-07-13 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Suspension Arm Bushings |
| Dimensions | 9.0" Γ 6.0" Γ 5.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 6.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |