SuperPro 1973 Honda Civic Base Rear Radius Arm Bushing Kit
| Brand | Superpro |
|---|---|
| Part Number | sprSPF1471K |
| MFR Part # | SPF1471K |
| UPC / Barcode | 9317745014713 |
| Item ID | 510030 |
| Price Group | Superpro |
| Born-On Date | 2022-07-13 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Suspension Arm Bushings |
| Dimensions | 11.0" Γ 9.0" Γ 6.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.32 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |