HKS SSQV IV + Return Kit GR SUPRA (DB42/DB02) for Normal Box
| Brand | HKS |
|---|---|
| Part Number | hks71008-AT021V |
| MFR Part # | 71008-AT021V |
| UPC / Barcode | 4957266265826 |
| Item ID | 513932 |
| Price Group | HKS |
| Born-On Date | 2022-07-20 |
| Category | Forced Induction |
| Subcategory | Blow Off Valves |
| Dimensions | 17.1" Γ 13.1" Γ 11.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 9.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Clearance | β‘ Clearance Item |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |