HKS SSQV IV + Return Kit GR SUPRA (DB42/DB02) for HKS R/S
| Brand | HKS |
|---|---|
| Part Number | hks71008-AT022V |
| MFR Part # | 71008-AT022V |
| UPC / Barcode | 4957266265833 |
| Item ID | 513933 |
| Price Group | HKS |
| Born-On Date | 2022-07-20 |
| Category | Forced Induction |
| Subcategory | Blow Off Valves |
| Dimensions | 17.1" Γ 13.0" Γ 11.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 8.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |