SuperPro 87-99 Ford Courier 4x4 2WD Rear Leaf Spring Full Bushing Kit
| Brand | Superpro |
|---|---|
| Part Number | sprKIT065K |
| MFR Part # | KIT065K |
| UPC / Barcode | 9317745996934 |
| Item ID | 521792 |
| Price Group | Superpro |
| Born-On Date | 2022-09-15 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Bushing Kits |
| Dimensions | 8.7" Γ 5.4" Γ 4.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Clearance | β‘ Clearance Item |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |