AMP Research 15-20 Cadillac Escalade/GMC Yukon/Yukon XL/Chevy Tahoe/PowerStep (Gas Model Only)
| Brand | AMP Research |
|---|---|
| Part Number | amp86127-01A |
| MFR Part # | 86127-01A |
| UPC / Barcode | 815410014390 |
| Item ID | 522098 |
| Price Group | AMP Research |
| Born-On Date | 2022-09-20 |
| Category | Nerf Bars & Running Boards |
| Subcategory | Running Boards |
| Dimensions | 82.0" Γ 13.0" Γ 8.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 47.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |