AMP Research 15-20 Chevy/GMC Silverado 2500-3500/Sierra 2500-3500/Crew & Double Cab PowerStep
| Brand | AMP Research |
|---|---|
| Part Number | amp86147-01A |
| MFR Part # | 86147-01A |
| UPC / Barcode | 815410014970 |
| Item ID | 522099 |
| Price Group | AMP Research |
| Born-On Date | 2022-09-20 |
| Category | Nerf Bars & Running Boards |
| Subcategory | Running Boards |
| Dimensions | 81.0" Γ 13.0" Γ 7.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 57.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |