Timbren 1994 Dodge Ram 1500 RWD Front Suspension Enhancement System
| Brand | Timbren |
|---|---|
| Part Number | timDF15002A |
| MFR Part # | DF15002A |
| UPC / Barcode | 809933000183 |
| Item ID | 533002 |
| Price Group | Timbren |
| Born-On Date | 2022-10-14 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Bump Stops |
| Dimensions | 7.0" Γ 5.3" Γ 4.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |