Carrillo 04-19 Yamaha YFZ450/R Platinum Rod - 1mm Smaller Pin / 3.5mm Long Rod
| Brand | Carrillo |
|---|---|
| Part Number | crlPSR8802A |
| MFR Part # | PSR8802A |
| UPC / Barcode | MM-14164 |
| Item ID | 534229 |
| Price Group | Carrillo |
| Born-On Date | 2022-10-20 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Connecting Rods |
| Dimensions | 9.5" Γ 4.2" Γ 1.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (3 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Clearance | β‘ Clearance Item |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |