Ford Racing 21-23 Bronco (2Dr) Off-Road Suspension 2in Lift Kit
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-18000-B1A |
| MFR Part # | M-18000-B1A |
| UPC / Barcode | 756122016268 |
| Item ID | 538970 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2022-11-09 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Lowering Kits |
| Dimensions | 30.0" Γ 13.0" Γ 7.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 50.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |