Mahle OE 15-19 Ford F-250/F-350/F-450/F-550 Super Duty Engine Conversion Gasket Set
| Brand | Mahle OE |
|---|---|
| Part Number | mhlCS54886A |
| MFR Part # | CS54886A |
| UPC / Barcode | 027067999894 |
| Item ID | 540347 |
| Price Group | Mahle OE |
| Born-On Date | 2022-11-30 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Engine Gaskets |
| Dimensions | 16.1" Γ 12.3" Γ 2.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |