King Shocks 2022+ POLARIS RZR PRO R 3.0 Front Coilover Finned Reservoir Shock w/2.5 Adjuster -Single
| Brand | King Shocks |
|---|---|
| Part Number | kin33700-330A |
| MFR Part # | 33700-330A |
| Item ID | 541647 |
| Price Group | King Shocks B |
| Born-On Date | 2022-12-07 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Coilovers |
| Dimensions | 38.1" Γ 12.4" Γ 6.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 30.10 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |