Whiteline 2012+ Subaru BRZ / 07-22 WRX/STI Adjustable Rear Lower Control Arm
| Brand | Whiteline |
|---|---|
| Part Number | whlKTA139A |
| MFR Part # | KTA139A |
| UPC / Barcode | 9319924470464 |
| Item ID | 552858 |
| Price Group | Whiteline |
| Born-On Date | 2023-02-16 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Control Arms |
| Dimensions | 20.8" Γ 8.5" Γ 4.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 11.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |