Power Stop 03-08 Dodge Ram 3500 Hardware
| Brand | PowerStop |
|---|---|
| Part Number | psbH759K |
| MFR Part # | H759K |
| UPC / Barcode | 889906293064 |
| Item ID | 554091 |
| Price Group | PowerStop |
| Born-On Date | 2023-02-22 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Hardware |
| Dimensions | 6.0" Γ 4.0" Γ 1.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.07 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |