Innovative 88-01 Prelude / 90-97 Accord DX/LX Black Steel Mount 95A Bushing (Rear Mount Only)
| Brand | Innovative Mounts |
|---|---|
| Part Number | inm29630-95A |
| MFR Part # | 29630-95A |
| Item ID | 556446 |
| Price Group | Innovative Mounts |
| Born-On Date | 2023-03-16 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Engine Mounts |
| Dimensions | 8.0" Γ 6.0" Γ 6.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 5.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (3 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |