SuperPro 19-23 Ford Ranger Rear Shackle Bushing
| Brand | Superpro |
|---|---|
| Part Number | sprKIT168K |
| MFR Part # | KIT168K |
| UPC / Barcode | 9317745790662 |
| Item ID | 559480 |
| Price Group | Superpro |
| Born-On Date | 2023-03-20 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Bushing Kits |
| Dimensions | 8.5" Γ 5.0" Γ 4.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 2.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |