Cusco Oil Catch Can Kit 23+ Toyota GR Corolla (GZEA14H) only 0.6L Capacity w/ 15mm Hose ID
| Brand | Cusco |
|---|---|
| Part Number | cus1H1 009 A |
| MFR Part # | 1H1 009 A |
| UPC / Barcode | 4996338040435 |
| Item ID | 561157 |
| Price Group | Cusco |
| Born-On Date | 2023-03-26 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Oil Catch Cans |
| Dimensions | 9.2" Γ 8.3" Γ 7.1" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |