King Shocks 05+ Toyota Tacoma Front 2.5 Dia Remote Coilover w/Adjuster for use w/Long travel A-Arm
| Brand | King Shocks |
|---|---|
| Part Number | kinTC5119-03A |
| MFR Part # | TC5119-03A |
| UPC / Barcode | 86000/86002/8600 |
| Item ID | 582321 |
| Price Group | King Shocks |
| Born-On Date | 2023-05-22 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Coilovers |
| Dimensions | 37.0" Γ 12.0" Γ 8.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 73.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |