Torque Solution Thermal Turbo Blanket (Volcanic Rock) Mini Cooper / S (R55-R58 & R60-R61)
| Brand | Torque Solution |
|---|---|
| Part Number | tqsTS-TH-737V |
| MFR Part # | TS-TH-737V |
| UPC / Barcode | TS-TH-737V |
| Item ID | 586403 |
| Price Group | Torque Solution |
| Born-On Date | 2023-06-27 |
| Category | Forced Induction |
| Subcategory | Turbo Blankets |
| Dimensions | 7.5" Γ 5.5" Γ 4.4" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |