Yukon Gear High Performance Gear Set for Chrysler ZF 215mm Front Differential w/4.88 Ratio
| Brand | Yukon Gear & Axle |
|---|---|
| Part Number | yukYG C215R-488K |
| MFR Part # | YG C215R-488K |
| UPC / Barcode | 883584123835 |
| Item ID | 586530 |
| Price Group | Yukon Gear & Axle |
| Born-On Date | 2023-06-28 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Final Drive Gears |
| Dimensions | 16.0" Γ 16.0" Γ 16.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 34.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |