FASS Billet Fuel Filter Cap for 2017+ L5P Duramax
| Brand | FASS Fuel Systems |
|---|---|
| Part Number | fassBFC1001K |
| MFR Part # | BFC1001K |
| Item ID | 587044 |
| Price Group | FASS |
| Born-On Date | 2023-07-07 |
| Category | Fuel Delivery |
| Subcategory | Fuel Filters |
| Dimensions | 5.9" Γ 5.3" Γ 5.1" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |