EBC 15-23 Harley-Davidson Touring FLHR Road King Front Left/Right Semi-Sintered Vee Brake Pads
| Brand | EBC Powersports |
|---|---|
| Part Number | ebcFA409V |
| MFR Part # | FA409V |
| UPC / Barcode | 847943015063 |
| Item ID | 590452 |
| Price Group | EBC Powersports |
| Born-On Date | 2023-08-04 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Pads - OE |
| Dimensions | 7.2" Γ 5.8" Γ 4.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.80 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |