Fleece Performance 89-98 Dodge 2500/3500 5.9L 12V Cummins Replacement Heater Core Line Kit
| Brand | Fleece Performance |
|---|---|
| Part Number | fpeFPE-CUMM-SSHCL-12V |
| MFR Part # | FPE-CUMM-SSHCL-12V |
| Item ID | 597120 |
| Price Group | Fleece |
| Born-On Date | 2023-08-09 |
| Category | Fabrication |
| Subcategory | Hoses |
| Dimensions | 33.7" Γ 12.4" Γ 3.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |