King Shocks 2022+ Toyota Tundra Front 3.0 IBP Coilover Performance Shock Kit w/ Comp Adj. (Pair)
| Brand | King Shocks |
|---|---|
| Part Number | kin33700-396A |
| MFR Part # | 33700-396A |
| Item ID | 597213 |
| Price Group | King Shocks |
| Born-On Date | 2023-08-11 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Coilovers |
| Dimensions | 33.0" Γ 12.5" Γ 10.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 45.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |