COMP Cams Melonized Distributor Gear .500in Shaft Small & Big Block Chevy
| Brand | COMP Cams |
|---|---|
| Part Number | cca410m |
| MFR Part # | 410m |
| UPC / Barcode | 036584203551 |
| Item ID | 597224 |
| Price Group | COMP Cams |
| Born-On Date | 2023-08-11 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Distributor Gears |
| Dimensions | 5.7" Γ 3.2" Γ 1.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.15 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |