ARB TPMS Internal 2 Sensor System - Trailer Linx
| Brand | ARB |
|---|---|
| Part Number | arb81916A |
| MFR Part # | 81916A |
| Item ID | 597583 |
| Price Group | ARB |
| Born-On Date | 2023-08-21 |
| Category | Wheel and Tire Accessories |
| Subcategory | Tire Pressure Sensors |
| Dimensions | 5.5" Γ 5.0" Γ 1.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |