Ford Racing 20-23 Ranger 2.3L Ecoboost Air Oil Separator
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-6766-R23A |
| MFR Part # | M-6766-R23A |
| UPC / Barcode | 756122019788 |
| Item ID | 612690 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2023-08-31 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Oil Separators |
| Dimensions | 17.8" Γ 7.6" Γ 5.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |