S&S Cycle 08-16 Touring Intake Runner Induction Kit - Chrome
| Brand | S&S Cycle |
|---|---|
| Part Number | ssc170-0636A |
| MFR Part # | 170-0636A |
| UPC / Barcode | 170-0636A |
| Item ID | 619426 |
| Price Group | S&S Cycle |
| Born-On Date | 2023-09-05 |
| Category | Air Intake Systems |
| Subcategory | Air Intake Components |
| Dimensions | 14.9" Γ 10.4" Γ 10.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| EPA | Compliant |
| Active | Active |