Vortex Racing Swingarm Slider Spools 6mm- Black
| Brand | Vortex Racing |
|---|---|
| Part Number | vtxSP614K |
| MFR Part # | SP614K |
| UPC / Barcode | SP614K |
| Item ID | 622489 |
| Price Group | Vortex Racing |
| Born-On Date | 2023-09-07 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Swingarms |
| Dimensions | 6.0" Γ 5.0" Γ 1.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.29 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |