Vortex Racing 7 Degree Kit 41mm Fork Tube- Black
| Brand | Vortex Racing |
|---|---|
| Part Number | vtxCL0041K |
| MFR Part # | CL0041K |
| UPC / Barcode | CL0041K |
| Item ID | 622564 |
| Price Group | Vortex Racing |
| Born-On Date | 2023-09-07 |
| Category | Controls |
| Subcategory | Handlebars |
| Dimensions | 12.5" Γ 7.5" Γ 1.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |