Vertex Pistons 22-24 XX 250/99-24 YZ 250/16-24 YZ 250 X Cast Replica Piston kit
| Brand | Vertex Pistons |
|---|---|
| Part Number | vep22584A |
| MFR Part # | 22584A |
| Item ID | 624021 |
| Price Group | Vertex Pistons |
| Born-On Date | 2023-09-07 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Piston Sets - Powersports |
| Dimensions | 3.1" Γ 2.5" Γ 2.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |