Vertex Pistons 80-86 Citation 377cc/87-88 Safari 380cc Top End Gasket Kit
| Brand | Vertex Pistons |
|---|---|
| Part Number | vep710023A |
| MFR Part # | 710023A |
| Item ID | 624136 |
| Price Group | Vertex Pistons |
| Born-On Date | 2023-09-07 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Gasket Kits |
| Dimensions | 9.4" Γ 6.4" Γ 0.1" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Clearance | β‘ Clearance Item |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |