Vertex Pistons 2012 1000 GT/08-10 1000 H2 Thundercat Circlip
| Brand | Vertex Pistons |
|---|---|
| Part Number | vep72075K |
| MFR Part # | 72075K |
| Item ID | 624238 |
| Price Group | Vertex Pistons |
| Born-On Date | 2023-09-07 |
| Category | Fabrication |
| Subcategory | Clips |
| Dimensions | 4.0" Γ 2.8" Γ 0.1" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.01 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Clearance | β‘ Clearance Item |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |