EBC 00-03 Harley-Davidson Sportster XLH 883 Front Left/Right Sintered V Brake Pad Set
| Brand | EBC Powersports |
|---|---|
| Part Number | ebcFA400V |
| MFR Part # | FA400V |
| UPC / Barcode | 847934015056 |
| Item ID | 635114 |
| Price Group | EBC Powersports |
| Born-On Date | 2023-10-16 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Pads - OE |
| Dimensions | 7.1" Γ 5.8" Γ 4.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |