EBC 14-19 Harley-Davidson Trike FLHTCUTG Tri Glide Ultra Front Left/Right Semi-Sint Vee Brake Pads
| Brand | EBC Powersports |
|---|---|
| Part Number | ebcFA638V |
| MFR Part # | FA638V |
| UPC / Barcode | 840655053811 |
| Item ID | 635600 |
| Price Group | EBC Powersports |
| Born-On Date | 2023-10-17 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Pads - OE |
| Dimensions | 7.6" Γ 5.7" Γ 1.4" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |