MOOG 67-73 Chrysler Imperial Front Strut Rod Bushing
| Brand | Moog |
|---|---|
| Part Number | mohK7016A |
| MFR Part # | K7016A |
| UPC / Barcode | 080066105895 |
| Item ID | 641497 |
| Price Group | Moog |
| Born-On Date | 2023-10-19 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Bushing Kits |
| Dimensions | 5.3" Γ 4.0" Γ 3.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |