SuperPro 02-05 Subaru Impreza WRX / 04-06 WRX STI Front Lower Alloy Control Arm Kit
| Brand | Superpro |
|---|---|
| Part Number | sprALOY0020K |
| MFR Part # | ALOY0020K |
| Item ID | 652419 |
| Price Group | Superpro B |
| Born-On Date | 2023-11-02 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Control Arms |
| Dimensions | 23.5" Γ 17.0" Γ 4.1" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 20.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |