Tuff Country 73-87 Suburban 1/2 Ton 4X4 4in Lift Kit EZ-Ride (w/52in Rear Springs No Shocks)
| Brand | Tuff Country |
|---|---|
| Part Number | tuf14711K |
| MFR Part # | 14711K |
| UPC / Barcode | 698815010897 |
| Item ID | 653590 |
| Price Group | Tuff Country |
| Born-On Date | 2023-11-06 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Lift Kits |
| Dimensions | 15.0" Γ 11.0" Γ 2.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 18.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |