Tuff Country 00-04 F-250 Super Duty 4wd (w/351) 2.5in Level Kt Frt w/Leaf Springs (No Shocks)
| Brand | Tuff Country |
|---|---|
| Part Number | tuf22963K |
| MFR Part # | 22963K |
| UPC / Barcode | 698815006012 |
| Item ID | 654010 |
| Price Group | Tuff Country |
| Born-On Date | 2023-11-06 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Leveling Kits |
| Dimensions | 58.0" Γ 11.0" Γ 4.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 73.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |