MAHLE Original Chevrolet Express 1500 13-08 Intake Manifold Installation Kit
| Brand | Victor Reinz |
|---|---|
| Part Number | vicMIS16168A |
| MFR Part # | MIS16168A |
| UPC / Barcode | 027067821089 |
| Item ID | 65629 |
| Price Group | Victor Reinz |
| Born-On Date | 2016-08-17 |
| Category | Air Intake Systems |
| Subcategory | Intake Gaskets |
| Dimensions | 24.0" Γ 8.0" Γ 1.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.03 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |