S&S Cycle 91-06 XL Sportster Models Teardrop Air Cleaner Kit - Gloss Black
| Brand | S&S Cycle |
|---|---|
| Part Number | ssc170-0182A |
| MFR Part # | 170-0182A |
| UPC / Barcode | 170-0182A |
| Item ID | 663461 |
| Price Group | S&S Cycle |
| Born-On Date | 2023-11-10 |
| Category | Air Intake Systems |
| Subcategory | Air Intake Components |
| Dimensions | 9.9" Γ 7.5" Γ 4.4" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |