S&S Cycle 17-21 M8 Models Intake Runner Induction Kit - Gloss Black
| Brand | S&S Cycle |
|---|---|
| Part Number | ssc170-0567A |
| MFR Part # | 170-0567A |
| UPC / Barcode | 170-0567A |
| Item ID | 664137 |
| Price Group | S&S Cycle |
| Born-On Date | 2023-11-10 |
| Category | Air Intake Systems |
| Subcategory | Air Intake Components |
| Dimensions | 10.1" Γ 9.2" Γ 7.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| EPA | Compliant |
| Active | Active |