XClutch 11-13 BMW 335is Base 3.0L Stage 1 Sprung Organic Clutch Kit (6 Bolt/PB in Input Shaft)
| Brand | XCLUTCH |
|---|---|
| Part Number | xclXKBM24564-1A |
| MFR Part # | XKBM24564-1A |
| UPC / Barcode | 9337467254433 |
| Item ID | 669725 |
| Price Group | XCLUTCH |
| Born-On Date | 2023-12-05 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Clutch Kits - Single |
| Dimensions | 15.2" Γ 14.3" Γ 4.4" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 34.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |