XClutch 05-07 Volvo S40 T5 2.5L Stage 1 Sprung Organic Clutch Kit
| Brand | XCLUTCH |
|---|---|
| Part Number | xclXKFD24637-1A |
| MFR Part # | XKFD24637-1A |
| UPC / Barcode | 9337467254761 |
| Item ID | 669860 |
| Price Group | XCLUTCH |
| Born-On Date | 2023-12-05 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Clutch Kits - Single |
| Dimensions | 19.4" Γ 15.8" Γ 6.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 34.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |