XClutch 07-12 Ford Mustang Shelby GT500 5.4L 10.5in Twin Sprung Organic Clutch Kit
| Brand | XCLUTCH |
|---|---|
| Part Number | xclXKFD27695-2A |
| MFR Part # | XKFD27695-2A |
| UPC / Barcode | 9337467331363 |
| Item ID | 669893 |
| Price Group | XCLUTCH |
| Born-On Date | 2023-12-05 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Clutch Kits - Multi |
| Dimensions | 15.4" Γ 14.6" Γ 3.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 57.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |