XClutch 15-17 Chevrolet SS Base 6.2L 10.5in Twin Sprung Organic Clutch Kit
| Brand | XCLUTCH |
|---|---|
| Part Number | xclXKGM27632-2A |
| MFR Part # | XKGM27632-2A |
| UPC / Barcode | 9337467331295 |
| Item ID | 669947 |
| Price Group | XCLUTCH |
| Born-On Date | 2023-12-05 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Clutch Kits - Multi |
| Dimensions | 20.5" Γ 19.7" Γ 6.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 71.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |