XClutch 19-22 Hyundai Veloster N 2.0L Stage 1 Sprung Organic Clutch Kit
| Brand | XCLUTCH |
|---|---|
| Part Number | xclXKHD24631-1A |
| MFR Part # | XKHD24631-1A |
| UPC / Barcode | 9337467267549 |
| Item ID | 669990 |
| Price Group | XCLUTCH |
| Born-On Date | 2023-12-05 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Clutch Kits - Single |
| Dimensions | 19.1" Γ 16.0" Γ 6.4" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 37.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |